Cigarettetuier Japan
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CIGARETTETUIER, 2 st, Japan, Meiji, sterlingsilver resp förgylld mässing, 1900-talets början, dekor med geishor, märkt med jungin (sterlingsilver), resp. förgyllt pagodmotiv, ca 8x8,5 cm vardera
Bruks och åldersrelaterat slitage
581818
2018-10-18