Salongsbord
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets första hälft, fanérat i mahogny, med fyra lådor i sarg, på pelarfot, höjd ca 72, diameter 117 cm
Proveniens: Baldersnäs Herrgård, Dalsland, sedan Rottneros Herrgård, Värmland
Mindre fanérskador och lagningar, nyckel saknas
581865
2018-10-18