Dosa 1700-tal silver

Dosa 1700-tal silver
Dosa 1700-tal silver
Dosa 1700-tal silver
Dosa 1700-tal silver
Dosa 1700-tal silver
Dosa 1700-tal silver
Dosa 1700-tal silver
Dosa 1700-tal silver
Dosa 1700-tal silver
Dosa 1700-tal silver
Dosa 1700-tal silver
Dosa 1700-tal silver

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DOSA, silver, 1700-tal, snäckformad, dekor med dubbelhövdad fågel under krona, otydliga mästarstämplar, troligen Tyskland, höjd 2, 6x5,5 cm, vikt 46 g

Bucklor, lock med hål, fäste med lagning

581872

2018-10-18