Alvar Aalto bord Artek H94

Alvar Aalto bord Artek H94
Alvar Aalto bord Artek H94
Alvar Aalto bord Artek H94
Alvar Aalto bord Artek H94
Alvar Aalto bord Artek H94
Alvar Aalto bord Artek H94
Alvar Aalto bord Artek H94
Alvar Aalto bord Artek H94
Alvar Aalto bord Artek H94
Alvar Aalto bord Artek H94

Klubbat för:

1 050 EUR

Utropspris

1 200 EUR

ALVAR AALTO, bord, modell H94, Artek, 1900-talets slut.
Utdragbart bord, askfanerat samt holkben HL2, tilläggsskivorna kan förvaras under bordsskivan, tillverkarens stämpel, längd 190 cm, bredd 100 cm, höjd 73 cm, 2 st, à 58 cm iläggsskivor medföljer, totallängd 306 cm.

581883

2018-11-04