Alvar Aalto bord Artek H94
Klubbat för:
1 050 EUR
Utropspris
1 200 EUR
ALVAR AALTO, bord, modell H94, Artek, 1900-talets slut.
Utdragbart bord, askfanerat samt holkben HL2, tilläggsskivorna kan förvaras under bordsskivan, tillverkarens stämpel, längd 190 cm, bredd 100 cm, höjd 73 cm, 2 st, à 58 cm iläggsskivor medföljer, totallängd 306 cm.
581883
2018-11-04