Kanna 1800-tal

Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal
Kanna 1800-tal

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

KANNA, 1800-talets slut, Tyskland, historismus, Neresheimer, Hanau, hamrad dekor, lockknopp i form av ekollon, hänkel med dekor av kanin, ekorre amt frukt och blomsterslingor, höjd ca 22 cm, vikt ca 375 g

581967

2018-10-18