Stort fat porslin Japan 1800-talets slut

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FAT, porslin, Japan, 1800-talets slut, runt med underglasyrmålad dekor i blått, sepia, rött och grönt av tranor och växter, även bemålat på undersidan, höjd ca 8, diameter ca 60 cm

Smärre slitage och glasyrmistor

581991

2018-10-18