Mårten Andersson färglitografi
Klubbat för:
3 200 SEK
2 000 SEK
MÅRTEN ANDERSSON ( 1934-2017): Brudpar, signerad Mårten A, 207/360, bladmått ca 63x46 cm
PROVENIENS: Carl-Gustaf Lindstedt
HISTORIK: Carl-Gustaf Lindstedt, föddes 1921 på Kungsholmen i Stockholm, var en svensk skådespelare, komiker och revyförfattare.
582051
2018-10-19