Mårten Andersson färglitografi
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MÅRTEN ANDERSSON (1934-2017): Hus, signerad Mårten A, med dedikation "Till Carl Gustav till minne från cykelturen i Hälsingland", 149/280, färglitografi, ca 57x43 cm
PROVENIENS: Carl-Gustaf Lindstedt
HISTORIK: Carl-Gustaf Lindstedt, föddes 1921 på Kungsholmen i Stockholm, var en svensk skådespelare, komiker och revyförfattare.
582075
2018-10-19