Lennart Jirlow gouache
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
LENNART JIRLOW (född 1936): Carl-Gustaf i "Gamle Adam" Vasan 1984, signerad Jirlow, gouache, ca 37x47 cm
PROVENIENS: Carl-Gustaf Lindstedt
HISTORIK: Carl-Gustaf Lindstedt, föddes 1921 på Kungsholmen i Stockholm, var en svensk skådespelare, komiker och revyförfattare.
582100
2018-10-19