Mårten Andersson gouache
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MÅRTEN ANDERSSON (1934-2017): "5 brev från byn", signerad Mårten A, gouache, ca 64x45 cm
PROVENIENS: Carl-Gustaf Lindstedt
HISTORIK: Carl-Gustaf Lindstedt, föddes 1921 på Kungsholmen i Stockholm, var en svensk skådespelare, komiker och revyförfattare.
582127
2018-10-18