Mårten Andersson gouache

Mårten Andersson gouache
Mårten Andersson gouache
Mårten Andersson gouache
Mårten Andersson gouache

Klubbat för:

2 400 SEK

2 000 SEK

MÅRTEN ANDERSSON (1934-2017): "5 brev från byn", signerad Mårten A, gouache, ca 64x45 cm
PROVENIENS: Carl-Gustaf Lindstedt
HISTORIK: Carl-Gustaf Lindstedt, föddes 1921 på Kungsholmen i Stockholm, var en svensk skådespelare, komiker och revyförfattare.

582127

2018-10-18