Gustavsberg matservis Opak
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUSTAVSBERG, Opak, matservis, 149 dlr, 1900-talets början, flintgods, vitglaserad, dekor av rand i turkos och guld, bestående av: 22 djupa tallrikar, 32 mattallrikar, 40 assietter, 35 desserttallrikar, 7 skålar, 11 uppläggningsfat, 2 såsskålar
Någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma, servisen delvis med krackeleringar
582227
2018-10-19