Gustavsberg matservis Opak

Gustavsberg matservis Opak
Gustavsberg matservis Opak
Gustavsberg matservis Opak
Gustavsberg matservis Opak
Gustavsberg matservis Opak
Gustavsberg matservis Opak
Gustavsberg matservis Opak
Gustavsberg matservis Opak
Gustavsberg matservis Opak
Gustavsberg matservis Opak

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GUSTAVSBERG, Opak, matservis, 149 dlr, 1900-talets början, flintgods, vitglaserad, dekor av rand i turkos och guld, bestående av: 22 djupa tallrikar, 32 mattallrikar, 40 assietter, 35 desserttallrikar, 7 skålar, 11 uppläggningsfat, 2 såsskålar

Någon ej noterad obetydlig skada kan förekomma, servisen delvis med krackeleringar

582227

2018-10-19