Bordsur Paris 1800-tal

Bordsur Paris 1800-tal
Bordsur Paris 1800-tal
Bordsur Paris 1800-tal
Bordsur Paris 1800-tal
Bordsur Paris 1800-tal
Bordsur Paris 1800-tal
Bordsur Paris 1800-tal
Bordsur Paris 1800-tal
Bordsur Paris 1800-tal
Bordsur Paris 1800-tal
Bordsur Paris 1800-tal
Bordsur Paris 1800-tal

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORDSUR, 1830/40-tal, Frankrike, slagfunktion, urverk, märkt Pickard a Paris, urnformat fodral i förgylld och patinerad brons, dekor av vädurshuvuden och lagerkrans, krönt av ekollon, höjd ca 38 cm, pendel medföljer

Mindre slitage, urtavla med slitage, uppdragsnyckel saknas

582309

2018-10-19