Bordlampor 1800-tal
Klubbat för:
18 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPOR, 1 par, 1800-talets slut, sannolikt Frankrike, förgylld brons, dekor av satyr, figurscener med keruber och satyrer, socklar av sten, höjd ca 38 cm
Spår av tidigare dekordel på sockel, senare kablage
582330
2018-10-19