Bordlampor 1800-tal

Bordlampor 1800-tal
Bordlampor 1800-tal
Bordlampor 1800-tal
Bordlampor 1800-tal
Bordlampor 1800-tal
Bordlampor 1800-tal
Bordlampor 1800-tal
Bordlampor 1800-tal
Bordlampor 1800-tal
Bordlampor 1800-tal

Klubbat för:

18 000 SEK

Schätzwert

5 000 SEK

Beschreibung

BORDSLAMPOR, 1 par, 1800-talets slut, sannolikt Frankrike, förgylld brons, dekor av satyr, figurscener med keruber och satyrer, socklar av sten, höjd ca 38 cm

Zustandsbeschreibung

Spår av tidigare dekordel på sockel, senare kablage

582330

2018-10-19