Bouilottelampa blybergsporfyr

Bouilottelampa blybergsporfyr
Bouilottelampa blybergsporfyr
Bouilottelampa blybergsporfyr
Bouilottelampa blybergsporfyr
Bouilottelampa blybergsporfyr
Bouilottelampa blybergsporfyr
Bouilottelampa blybergsporfyr
Bouilottelampa blybergsporfyr
Bouilottelampa blybergsporfyr
Bouilottelampa blybergsporfyr
Bouilottelampa blybergsporfyr
Bouilottelampa blybergsporfyr

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

BOUILOTTELAMPA, porfyr och förgylld brons, 1900-tal, empirestil, för tre ljus, höj- och sänkbara skärmar i plåt, grönt bemålad, avslut i form av flamma, total höjd ca 85 cm

Senare montage, äldre och nyare delar, en arm med lagning

582339

2018-10-19