Pablo Picasso Modern keramik och konstglas

Klubbat för:

26 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

PABLO PICASSO, (1881-1973) plakett, "Profil de Jacqueline", dekor av kvinnoprofil i relief, Madoura, Vallauris, Frankrike 1956, utförd i 500 exemplar, stämplad Empreinte Orginale Picasso Madoura Plein Feu, diameter ca 18,7 cm
LITTERATUR: Alein Ramié no 383

Enstaka mindre nagg frånsida, smärre skrapmärken

582354

2018-10-28