Pablo Picasso Modern keramik och konstglas
Klubbat för:
26 000 SEK
25 000 SEK
PABLO PICASSO, (1881-1973) plakett, "Profil de Jacqueline", dekor av kvinnoprofil i relief, Madoura, Vallauris, Frankrike 1956, utförd i 500 exemplar, stämplad Empreinte Orginale Picasso Madoura Plein Feu, diameter ca 18,7 cm
LITTERATUR: Alein Ramié no 383
Enstaka mindre nagg frånsida, smärre skrapmärken
582354
2018-10-28