Vägglykta 1900-talets början

Vägglykta 1900-talets början
Vägglykta 1900-talets början
Vägglykta 1900-talets början
Vägglykta 1900-talets början
Vägglykta 1900-talets början
Vägglykta 1900-talets början
Vägglykta 1900-talets början
Vägglykta 1900-talets början
Vägglykta 1900-talets början
Vägglykta 1900-talets början

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

VÄGGLYKTA, 1900-talets början, för utomhusbruk, lyktformad, svärtad metall, höjd inklusive fäste ca 122, längd ca 102 cm

Se även auktionsnummer 582375

Sannolikt ursprungligen för gas, senare elektrifierad, slitage/ korrosion

582373

2018-10-19