Vägglykta
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLYKTA, 1900-talets början, för utomhusbruk, lyktformad, svärtad metall, höjd inklusive fäste ca 98 cm
Se även auktionsnummer 582373
Sannolikt ursprungligen för gas, senare elektrifierad, sidolucka saknas, slitage/ korrosion
582375
2018-10-19