Grete Jalk ´´GJ180´´ soffa
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GRETE JALK, ´´GJ180´´, soffa, Johannes Hansen, 1970-tal, för fyra personner, ben av betsat ek med mässingskor, klädd i grönt tyg, sitthöjd ca 42 cm, totalhöjd ca 87 cm, längd ca 230 cm, bredd ca 80 cm
Bruksslitage, märken på benen, mindre fläckar, ställvis något blekt, en knapp är lös
582387
2018-10-21