Vapen Slaglåsrevolver

Vapen Slaglåsrevolver
Vapen Slaglåsrevolver
Vapen Slaglåsrevolver
Vapen Slaglåsrevolver
Vapen Slaglåsrevolver
Vapen Slaglåsrevolver
Vapen Slaglåsrevolver
Vapen Slaglåsrevolver
Vapen Slaglåsrevolver
Vapen Slaglåsrevolver

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SLAGLÅSREVOLVER, svensk, s.k. smålänning, signerad J Engh. (Johan Engholm 1820-1918, Ödestugu), 6 pipor i mässing i ett knippe, längd ca 20,5 cm

Åldersrelaterat slitage, nipplarna nednötta samt. med beläggningar

582407

2018-10-22