Vapen Slaglåspistoler
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SLAGLÅSPISTOLER, ca 1840-tal, England, dubbelpipiga med vridbarta pipknippen med kontrollstämplar, graverade boxlås märkta Reid London, delvis nätskurna kolvar i mahogny med silverbestyckningar, längd 19 cm
Åldersrelaterat slitage, ena kolvens silverplatta med beläggnignar
582430
2018-10-22