Vapen Slaglåspistoler

Vapen Slaglåspistoler
Vapen Slaglåspistoler
Vapen Slaglåspistoler
Vapen Slaglåspistoler
Vapen Slaglåspistoler
Vapen Slaglåspistoler
Vapen Slaglåspistoler
Vapen Slaglåspistoler
Vapen Slaglåspistoler
Vapen Slaglåspistoler
Vapen Slaglåspistoler
Vapen Slaglåspistoler

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SLAGLÅSPISTOLER, ca 1840-tal, England, dubbelpipiga med vridbarta pipknippen med kontrollstämplar, graverade boxlås märkta Reid London, delvis nätskurna kolvar i mahogny med silverbestyckningar, längd 19 cm

Åldersrelaterat slitage, ena kolvens silverplatta med beläggnignar

582430

2018-10-22