Vapen Slaglåspistol

Vapen Slaglåspistol
Vapen Slaglåspistol
Vapen Slaglåspistol
Vapen Slaglåspistol
Vapen Slaglåspistol
Vapen Slaglåspistol
Vapen Slaglåspistol
Vapen Slaglåspistol
Vapen Slaglåspistol
Vapen Slaglåspistol
Vapen Slaglåspistol
Vapen Slaglåspistol

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SLAGLÅSPISTOL, 1800-tal, Belgien, oktagonal pipa, graverat boxlås med utfällbar avtryckare, nätskuren svärtad kolv med silverbestyckning, liège-märkt, längd ca 16 cm

Åldersrelaterat slitage, mindre avslag på kolven, beläggnignar på pipan

582434

2018-10-22