Bruno Mathsson ´´Liggstol nr 36´´ fåölj & fotpall
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Liggstol nr 36" fåtölj och fotpall, 1940-tal, Firma Karl Mathsson, Värnamo, stomme bok, klädd i pappersadelgjord, etikettmärkta "Firma Karl Mathsson", sitthöjd ca 44 cm, fotpallens höjd ca 43 cm, kvitto samt avtagbar näckkudde medföljer
Bruksslitage, några mindre skador till sadelgjorden, mindre fläckar, ställvis något blekta
582460
2018-10-21