Skålfat Kina
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅLFAT, 1 par, snarlika, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor av drake med den brinnande pärlan i underglasyrblått, järnoxid samt guld, brättet med blomsterbård i emaljfärger, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 17 cm
Smärre slitage
582617
2018-10-21