Skålfat Kina

Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, 1 par, snarlika, porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor av drake med den brinnande pärlan i underglasyrblått, järnoxid samt guld, brättet med blomsterbård i emaljfärger, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 17 cm

Smärre slitage

582617

2018-10-21