Helmer Osslund oljemålning

Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning
Helmer Osslund oljemålning

Klubbat för:

35 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

HELMER OSSLUND (1866-1938): Skogscen med eld, signerad Helmer Osslund, olja på duk, ca 39 x 49 cm

Proveniens: Utställd på Nationalmuseum år 1971, tillhörande Överstelöjtnant S.M.F. Hammarström

Smärre krackelyr, lös i ram

582765

2018-10-30