Helmer Osslund oljemålning
Klubbat för:
35 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HELMER OSSLUND (1866-1938): Skogscen med eld, signerad Helmer Osslund, olja på duk, ca 39 x 49 cm
Proveniens: Utställd på Nationalmuseum år 1971, tillhörande Överstelöjtnant S.M.F. Hammarström
Smärre krackelyr, lös i ram
582765
2018-10-30