Ridstövlar Rubinska samlingen

Ridstövlar Rubinska samlingen
Ridstövlar Rubinska samlingen
Ridstövlar Rubinska samlingen
Ridstövlar Rubinska samlingen
Ridstövlar Rubinska samlingen
Ridstövlar Rubinska samlingen
Ridstövlar Rubinska samlingen
Ridstövlar Rubinska samlingen

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RIDSTÖVLAR, 3 par, 1900-talets första hälft, svart skinn, ett par med block, delvis med storlekmärkningar, 42 resp. 43

PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen. Samlingen består av närmare 280 auktionsposter med svenska uniformer, kaskar, blankvapen samt övrig tillhörig militaria, och samanställdes av makarna Torvald och Ingegärd Rubin, Södra Stavsudda.

582875

2018-11-05