Ridstövlar Rubinska samlingen
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RIDSTÖVLAR, 3 par, 1900-talets första hälft, svart skinn, ett par med block, delvis med storlekmärkningar, 42 resp. 43
PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen. Samlingen består av närmare 280 auktionsposter med svenska uniformer, kaskar, blankvapen samt övrig tillhörig militaria, och samanställdes av makarna Torvald och Ingegärd Rubin, Södra Stavsudda.
582875
2018-11-05