Bojan & vas Kina

Bojan & vas Kina
Bojan & vas Kina
Bojan & vas Kina
Bojan & vas Kina
Bojan & vas Kina
Bojan & vas Kina
Bojan & vas Kina
Bojan & vas Kina
Bojan & vas Kina
Bojan & vas Kina

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BOJAN, VAS, 2 dlr., porslin, Kina, 18/1900-tal, dekor i underglasyrblått, höjd ca 16-22.5 cm

Mindre nagg, bojan med krackelerad glasyr, locket till bojan saknas, bruks- och åldersrelaterat slitage

582883

2018-10-21