Epåletter 3 par Rubinska samlingen
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EPÅLETTER, 3 par, svenska, bla m/1845 för officer vid artilleriregemente och m/1830 för officer vid Generalstaben, en ask medföljer
PROVENIENS: Den Rubinska uniformssamlingen. Samlingen består av närmare 280 auktionsposter med svenska uniformer, kaskar, blankvapen samt övrig tillhörig militaria, och samanställdes av makarna Torvald och Ingegärd Rubin, Södra Stavsudda.
Skador
582903
2018-11-05