Gunnar Nylund vas och skål
2018-10-21
582929
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GUNNAR NYLUND, vas samt. skål, bägge Rörstrand, vasen med dekor av spikar, bägge glaserat stengods, vasen stämplad Rörstrand GN, skålen signerad Rörstrand R Nylund, höjd ca 32 respektive 7 cm
Skålen med några minrde märken