Lajos Kassák akvarell och tusch

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

LAJOS KASSÁK (Ungern, 1887-1967): Konstruktivistisk komposition, signerad L Kassák, akvarell och tusch, ca 25 x 17 cm

Mindre reva i nedre kanten, gulnat ark

582971

2018-10-24