Spetsdosa Johan Högstedt Kalmar
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 000 SEK
JOHAN HÖGSTEDT (silversmed i Kalmar 1785-1819), spetsdosa, silver, stämplad HÖGSTEDT, Kalmar 1803, invändigt förgylld, botten med äldre ägarinitialer, höjd 2, 8,5 x 5 cm, vikt ca 69 g
Förgyllning med slitage
583009
2018-10-24