Spetsdosa Johan Högstedt Kalmar

Klubbat för:

900 SEK

1 000 SEK

JOHAN HÖGSTEDT (silversmed i Kalmar 1785-1819), spetsdosa, silver, stämplad HÖGSTEDT, Kalmar 1803, invändigt förgylld, botten med äldre ägarinitialer, höjd 2, 8,5 x 5 cm, vikt ca 69 g

Förgyllning med slitage

583009

2018-10-24