Takkrona smide

Takkrona smide
Takkrona smide
Takkrona smide
Takkrona smide
Takkrona smide
Takkrona smide

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

TAKKRONA, 1800-tal, sannolikt Dalarna, smide, för 8 ljus, dekor av kläppar och ringar, höjd 85 cm
PROVENIENS: Boo Kyrka, Saltsjö Boo

Anlupen

583020

2018-10-24