Rosenthal servis, "Maria Björnbär"
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROSENTHAL, "Maria Björnbär", servis, 77 dlr, porslin, bestående av: 20 assietter, 12 kaffekoppar med fat, 12 djupa tallrikar, 12, mattallrikar, 8 lunchtallrikar, 7 upplägningsfat i varierande sotrlek, 2 skålar, sockerskål, kaffekanna, såsbåt, gräddkanna
bruksslitage och enstaka nagg
583071
2018-10-27