Rosenthal servis, "Maria Björnbär"

Rosenthal servis,
Rosenthal servis,
Rosenthal servis,
Rosenthal servis,
Rosenthal servis,
Rosenthal servis,
Rosenthal servis,
Rosenthal servis,
Rosenthal servis,
Rosenthal servis,
Rosenthal servis,
Rosenthal servis,

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROSENTHAL, "Maria Björnbär", servis, 77 dlr, porslin, bestående av: 20 assietter, 12 kaffekoppar med fat, 12 djupa tallrikar, 12, mattallrikar, 8 lunchtallrikar, 7 upplägningsfat i varierande sotrlek, 2 skålar, sockerskål, kaffekanna, såsbåt, gräddkanna

bruksslitage och enstaka nagg

583071

2018-10-27