Klubbat för:
1 200 SEK
1 500 SEK
SKÅL, keramik, Kina, Ming (1368-1644), Swatow, dekor av vattenlotus i underglasyrblått, diameter ca 15, höjd 7 cm
PROVENIENS: Daterade av Wayland Wieslander, etikettmärkta
Krackelering
583139
2018-10-25