Karmstolar rokokostil
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
KARMSTOLAR samt fotpall, 1800/1900-tal, stolarna i rokokostil och forpallen i klassicerande stil, utförda i björk med stoppade dynor med textil klädsel, stolarnas sitthöjd ca 47 samt total höjd 102 cm
Håll i fotpallens sadelgjord samt dyna, bruks och åldersrelaterat slitage
583177
2018-10-24