Ikon S:t Sergey av Radonezh

Ikon S:t Sergey av Radonezh
Ikon S:t Sergey av Radonezh
Ikon S:t Sergey av Radonezh
Ikon S:t Sergey av Radonezh

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

IKON, S:t Sergey av Radonezh med Heliga treenigheten, Centrala Ryssland, 1800-talets andra hälft, tempera på pannå samt förgylld, ca 35,5x30,5 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Mindre färgbortfall, retuscher

583186

2018-10-30