Ikon Ärkeängeln S:t Mikael

Ikon Ärkeängeln S:t Mikael
Ikon Ärkeängeln S:t Mikael
Ikon Ärkeängeln S:t Mikael
Ikon Ärkeängeln S:t Mikael

Klubbat för:

1 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

IKON, Ärkeängeln S:t Mikael samt flera andra helgon, Centrala Ryssland, tempera samt förgyllning på pannå, ca 18,5x15,5 cm

Detta föremål ingår i en temaauktion med ikoner

Sprickor, färgbortfall, slitage och retuscher

583197

2018-10-30