Alvar Aalto fåtöljer modell 34
Klubbat för:
400 EUR
Utropspris
600 EUR
ALVAR AALTO, fåtöljer, ett par, modell nr 34, Artek, 1900-talets slut, stoppad sits och rygg, klädsel i blått ylletyg. Stommen i lackerad böjd björk, höjd 70 cm, bredd 60 cm.
Smärre slitage.
583260
2018-10-29