Alvar Aalto fåtöljer modell 34

Klubbat för:

400 EUR

Utropspris

600 EUR

ALVAR AALTO, fåtöljer, ett par, modell nr 34, Artek, 1900-talets slut, stoppad sits och rygg, klädsel i blått ylletyg. Stommen i lackerad böjd björk, höjd 70 cm, bredd 60 cm.

Smärre slitage.

583260

2018-10-29