Åke E:son Lindman, fotografi
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ÅKE E:SON LINDMAN (född 1953): Teatro Olimpico Vicenza, Italy (Andrea Palladio), signerad och daterad på baksidan 2016, upplaga 5, denna ap, pigmment print, bildmått 100x80cm.
LITTERATUR
Åke E:son Lindman: Pure Architecture, Bokförlaget Arena 2010, avbildad sidan 51.
583300
2018-10-24