Åke E:son Lindman, fotografi

Åke E:son Lindman, fotografi
Åke E:son Lindman, fotografi
Åke E:son Lindman, fotografi
Åke E:son Lindman, fotografi
Åke E:son Lindman, fotografi
Åke E:son Lindman, fotografi

Klubbat för:

16 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

ÅKE E:SON LINDMAN (född 1953): Teatro Olimpico Vicenza, Italy (Andrea Palladio), signerad och daterad på baksidan 2016, upplaga 5, denna ap, pigmment print, bildmått 100x80cm.

LITTERATUR
Åke E:son Lindman: Pure Architecture, Bokförlaget Arena 2010, avbildad sidan 51.

583300

2018-10-24