Wright Skandinaviens fiskar på engelska 3 vol

Klubbat för:

9 800 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

WRIGHTS FISKAR (3). WRIGHT, W. von - SMITT, F. A History of Scandinavian Fishes. I-II + Taflor. ext B. Fries - C. U. Ekström - C. Sundevall. 2nd ed revised and completed by F. A. Smitt. Text I-II + Plates. Stockholm 1892-95.
Folio. 55 kolorerade kromlitograferade planscher (alla, varav nr 22 och 27 dubbelnumrerade, 1 svartvit).
Häftade. 3 vol.

Zustandsbeschreibung

Nötta häften, något fläckade, några planscher med skador och avtryck på motstående sidor. Samtliga originalskyddspapper saknas.

583316

2018-10-24