Wedgewood matservis
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
WEDGWOOD, "Napoleon Ivy", servis, 48 dlr, porslin, England, 1900-tal, dekor av murgröna, bestående av: 4 tekoppar med fat, såssnipa, 3 äggkoppar, gräddkanna, skål, 7 mattallrikar, 14 mindre assietter, 11 assietter, uppläggningsskål, 5 djupa
En tekopp med nagg
583359
2018-10-25