Wedgewood matservis

Wedgewood matservis
Wedgewood matservis
Wedgewood matservis
Wedgewood matservis
Wedgewood matservis
Wedgewood matservis
Wedgewood matservis
Wedgewood matservis
Wedgewood matservis
Wedgewood matservis

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

WEDGWOOD, "Napoleon Ivy", servis, 48 dlr, porslin, England, 1900-tal, dekor av murgröna, bestående av: 4 tekoppar med fat, såssnipa, 3 äggkoppar, gräddkanna, skål, 7 mattallrikar, 14 mindre assietter, 11 assietter, uppläggningsskål, 5 djupa

En tekopp med nagg

583359

2018-10-25