Ampel i alabaster

Ampel i alabaster
Ampel i alabaster
Ampel i alabaster
Ampel i alabaster
Ampel i alabaster
Ampel i alabaster
Ampel i alabaster
Ampel i alabaster

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

2 000 SEK

AMPEL, alabaster, 1900-talets första hälft, 5 ljuspunkter, reliefdekor, upphägning med metallstänger, höjd ca 84, diameter 65 cm

Slitage, smärre spricka, lamphållare i takkåpa något lös

583379

2018-10-24