Ampel i alabaster
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
AMPEL, alabaster, 1900-talets första hälft, 5 ljuspunkter, reliefdekor, upphägning med metallstänger, höjd ca 84, diameter 65 cm
Slitage, smärre spricka, lamphållare i takkåpa något lös
583379
2018-10-24