Edvin Öhrström Ariel Modern keramik och Konstglas

Klubbat för:

700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

EDVIN ÖHRSTRÖM (1906-1994), skål, Orrefors, Ariel, dekor av ränder i mörkrött samt luftbubblor, signerad ORREFORS Ariel 1711 E Edvin Öhrström, höjd 6, diameter ca 16 cm

Repor invändigt i botten

583423

2018-10-28