Edvin Öhrström Ariel Modern keramik och Konstglas
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
EDVIN ÖHRSTRÖM (1906-1994), skål, Orrefors, Ariel, dekor av ränder i mörkrött samt luftbubblor, signerad ORREFORS Ariel 1711 E Edvin Öhrström, höjd 6, diameter ca 16 cm
Repor invändigt i botten
583423
2018-10-28